Vážené dámy a pánové,
Vlivem pandemie viru COVID 19 a následné reakce vlády ČR na tuto situaci nám bylo v minulém roce 2020 znemožněno uspořádat 23. ročník již tradiční odborné konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“, která se obvykle koná v hotelu MEDLOV nedaleko Nového Města na Moravě. Konferenci jsme přesunuli na termín 20. – 21.5.2021.
Ostravská huť LIBERTY v roce 2020 stlačila emise tuhých znečišťujících látek na historické minimum 284 tun, což oproti předchozímu roku představuje více než 12% pokles. Jedná se o nejnižší hodnotu v sedmdesátileté historii huti.
Až 50 tisíc automobilů a téměř devět stovek autobusů na vodík má již v roce 2030 brázdit české silnice. I to vyplývá z evropských dohod, ke kterým se zavázala Česká republika.
Na programu premiérové online konference SVAR 2021, kterou pořádá KONSTRUKCE Media, s.r.o., budou novinky v oblasti legislativy svařování ocelových konstrukcí, dále pak problematika kvality, defektů a vad svarů, možnosti automatizace přípravy a výroby, svařování v praxi a podobně.
Ve čtvrtek 14. ledna 2021 se uskuteční seminář Vady a poruchy staveb. Akce je zaměřena na projektové vady, vady vzniklé při provádění zemních prací, vady materiálové a další.
Již 12. ledna 2021 proběhne seminář nazvaný „Smluvní podmínky FIDIC v Česku a zahraničí: Aktuální informace.“ Seminář seznámí posluchače se vzory obchodních podmínek výstavbových projektů FIDIC (Mezinárodní federace konzultačních inženýrů).
První konference Global Impact s podtitulem Energy for Impact, která bude probíhat 1. - 2. prosince 2020, se zaměří na přístup pro dosahování vyrovnaného růstu světového hospodářství s důrazem na člověka a jeho vliv.
Asociace českých a slovenských zinkoven, z.s., (AČSZ) ve spolupráci s Českou asociaci ocelových konstrukcí (ČAOK) pořádají online webinář na téma Žárové zinkování ve stavebnictví.
Sanjeev Gupta, výkonný předseda LIBERTY Steel Group LIBERTY Ostrava dnes v LIBERTY Ostrava zahájil výběrové řízení na nové hybridní pece. Jedná se o první projekt tohoto typu v Evropě, jehož cílem je do roku 2030 dosáhnout v LIBERTY Ostrava uhlíkové neutrality.
Odklon tuzemských tepláren od uhlí a jejich přechod na zemní plyn je zvládnutelný. Podmínkou úspěchu ale je nastavení dobré spolupráce mezi podnikateli z plynárenského a teplárenského sektoru a intenzivní investiční podpora z národních i evropských fondů. Shodli se na tom účastníci on-line konference nazvané Informační minimum pro přechod na zemní plyn, kterou uspořádal Český plynárenský svaz (ČPS).