Jaké jsou nejnovější trendy ve vodíkovém sektoru od základního výzkumu až po nasazení praktických aplikací? Co brání rychlejší výstavbě vodíkových elektrolyzérů v Evropě a České republice? Jsou plány Evropské unie realistické a půjde zjednodušit současnou, zbytečně přísnou, legislativu? Případně do jakých českých vodíkových projektů zamíří další tři miliardy korun?
*Menší vltavské elektrárny dostanou úplně novou strojní i technologickou část
*Investice 200 mil. Kč zajistí jejich bezpečnější, ekologičtější a efektivnější provoz
*Opravy začnou ještě letos, do plného provozu najedou oba zdroje na jaře 2027
*ČEZ už dříve na Vltavské kaskádě zmodernizoval Lipno I, Slapy, Kamýk a Vrané
Výrobce kogeneračních jednotek TTS Martin ze skupiny innogy se podílí na projektu modernizace teplárny v Žilině. V rámci první fáze dekarbonizačního projektu a postupného útlumu výroby tepla z uhlí TTS Martin dodá do Žiliny dva vysoce účinné kogenerační zdroje o výkonu 9 MWe. Žilinská teplárna ve vlastnictví státní společnosti MH Teplárenský holding díky nasazení kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET) ze zemního plynu sníží své emise CO2 o 12 tun ročně.
Ve dnech 9. až 11. září 2024 se v podhůří Beskyd, v hotelovém komplexu Sepetná, konal další ročník mezinárodní konference Energetika a životní prostředí, která byla po covidové pauze už potřetí pořádána v součinnosti dvou pracovišť, a to Katedry energetiky Fakulty strojní, VŠB-TUO) a Výzkumného energetického centra (VEC), které je součástí CEET, VŠB-TUO. Tato významná mezinárodní konference, v rámci níž se setkávají odborníci z vysokoškolských pracovišť se zástupci municipalit, provozovatelů velkých energetických celků a jejich průmyslových dodavatelů, svou účastí 75 odborníků z Čech a Moravy a 9 z Polska potvrdila svou atraktivitu.
[Praha – 10. červenec 2024] – Skupina Decci uvádí v obci Vraňany na Mělnicku do provozu hybridní zdroj energie s největším bateriovým úložištěm v Čechách - Energy nest s celkovým výkonem 30 MW. Zařízení kombinuje inovativní technologie s na míru vyvinutým řídicím systémem, prostřednictvím kterého dokáže stabilizovat přenosovou soustavu. Moderní zdroj energie dokáže flexibilně reagovat na přebytky či nedostatky v síti, a mimo aktivaci služby je v pohotovostním režimu s nulovou emisní stopou a bez neefektivního využívání paliva. Energy nest je tak nejen flexibilním a inovativním, ale i k životnímu prostředí ohleduplným zdrojem energie.
Společnost Doosan Škoda Power je nositelem tradice českého strojírenství s více než stoletou zkušeností na energetickém trhu. Je jedním z mála světových dodavatelů parních turbín a příslušenství s vlastní technologií a R&D centrem, do kterého firma za posledních 10 let investovala několik miliard korun. I díky tomu je výrazným hráčem na poli energetiky nejen v České republice, ale i v zahraničí, kam momentálně exportuje zhruba 80 % své produkce.
Společnost United Energy, a.s., uzavřela smlouvu o dílo na výstavbu zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) s dodavatelem vybraným v zadávacím řízení, kterým je sdružení SESMETIC. Vybrané koncorsium firem SES Tlmače, a.s., Metrostav DIZ, s.r.o., a I&C Energo, a.s., bude realizovat stavbu za více než 5 miliard korun ve stávajícím průmyslovém areálu teplárny Komořany. Dekarbonizační projekt je spolufinancován Modernizačním fondem na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
Tento veletrh je největším a nejdůležitější akcí ve Švédsku, jehož cílem je prezentovat inovativní řešení v oblasti energie. Představují se zde inovativní bezfosilní technologie pro energeticky účinná řešení, a to od jaderné energie, obnovitelných zdrojů, smart grids až po vodíkové technologie. Věnujete se těmto oborům a rádi byste etablovali své technologie na skandinávských trzích? V tom případě ENERGIMÄSSAN 2024 je to správní místo.
Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.