Odpovědi na otázku: „Do čeho v energetice s úspěchem investovat?“, nastavení přiměřené rychlosti transformace energetiky při odklonu od uhlí, zajištění vhodné zdrojové základny k roku 2030 nebo výhody i úskalí komunitní energetiky a sdílení elektřiny. Především těmto zásadním tématům se věnovala konference Energetika 2024, kterou ve dnech 18.–19. září 2024 v Brně uspořádala poradenská společnost EGÚ Brno.
Letní škola ČEPS nabídla studentům podvanácté praktický vhled do fungování české přenosové soustavy. Týdenní akce jim od 21. do 25. srpna 2023 umožnila dozvědět se mnohé nejen o fungování ČEPS, ale i o celé přenosové soustavě, energetickém trhu a nejnovějších technologiích. Na programu byly semináře, workshopy, přednášky a diskuze s předními experty v oboru. Studenti během týdne navštívili dispečerské pracoviště, kde si prostřednictvím speciálního trenažeru sami vyzkoušeli, co obnáší práce dispečera. Oblíbenou částí každoročního projektu bývá exkurze do jedné z největších rozvoden ČEPS v Hradci u Kadaně, kde se nacházejí jediné čtyři transformátory s posuvem fáze v ČR.
Společnost ČEPS, provozovatel české elektroenergetické přenosové soustavy, otevřela již po dvanácté své brány do světa moderní energetiky. Prostřednictvím úspěšného vzdělávacího programu Letní škola opět nabídne studentům bakalářských a magisterských oborů elektrotechnických fakult mnoho nových informací, zkušeností i zážitků.
V rámci cvičení SAFEGUARD Krasíkov 2023 prověřovali vojáci pěší roty Aktivní zálohy KVV Pardubice svou připravenost k plnění úkolů obrany, ochrany a strážního zajištění rozvodny Krasíkov společností ČEPS a ČEZ Distribuce. Cvičení v okolí objektu probíhalo dne 8. června za účasti 25 vojáků aktivní zálohy.
Už patnáct let chodí pořadatelům soutěže E.ON Energy Globe v prvních měsících roku přihlášky do prestižní tuzemské ekologické soutěže. Ani letošek nebyl výjimkou. Odborná porota hodnotila téměř 140 projektů zaměřených na ekologii a udržitelnost a vybrala pět finalistů, kteří se společně s šestým projektem, který vzešel z hlasování o divokou kartu, utkají o celkové prvenství a hlavní výhru 500 000 korun od společnosti E.ON. O vítězi rozhodnou hlasy veřejnosti. Hlasovat bude možné na webu soutěže do konce srpna. I pro letošní ročník si pořadatelé soutěže připravili řadu novinek. Nejvýraznější z nich je slavnostní vyhlášení formou unikátního ekofestivalu, který se uskuteční na začátku září v Praze.
Novým ředitelem úseku strategie a rozvoje společnosti ENETIQA a.s. se od 1. 4. 2023 stal Ing. Ivo Slavotínek, který ve společnosti od roku 2021 působil na pozici ředitele obchodu energetických služeb.
Dálkové vytápění, resp. soustavy zásobování tepelnou energií (SZT), je v České republice tradičně dobře rozvinuté. Na systémy SZT je napojeno přibližně 1,7 milionu domácností, což je více než 4 miliony obyvatel nebo chcete-li 40 % populace. Téměř polovina dodávek tepla ze SZT směřuje do bytového sektoru, 28 % do průmyslu a zbytek je dodáván do terciárního sektoru (služby, zdravotnictví a školství).
Hlad po absolventech informatických, elektrotechnických a strojařských oborů z ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) ČVUT a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí firmám vstříc uspořádáním druhého ročníku Kariérních dnů.
Adam Sliwka z KPMG Česká republika byl jmenován jedním z vedoucích globálního týmu KPMG pro energetiku a veřejné služby. Pro všechny kanceláře KPMG připravuje strategii a metodiku pro chytré měření v inteligentních sítích.
Předběžná studie proveditelnosti ukazuje, že do roku 2030 je technicky možné přepravit přes střední Evropu 120 GWh vodíku denně (odpovídá 1,3 milionu tun ročně) - především pomocí stávající infrastruktury.
Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.