Parní turbína Doosan Škoda Power zamíří do Glasgow

publikováno:
autor:
Spalovna South Clyde Energy Centre ve Skotsku Spalovna South Clyde Energy Centre ve Skotsku

Společnost Doosan Škoda Power byla vybrána za dodavatele parní turbíny pro spalovnu South Clyde Energy Centre ve Skotsku. Ročně dodá tolik energie, kolik by spotřebovalo 70 000 domácností.

Projekt South Clyde je další z řady plánovaných zařízení pro energetické využití odpadu v zemích anglické koruny. Ročně by měla zlikvidovat až 350 000 tun nerecyklovatelného odpadu ze skládek. Očekává se, že spalováním může do sítě dodat přibližně 45 MWh elektrické energie, což je pro představu ekvivalent spotřeby energie 70 000 domácností.

Projekt vyvíjí společnost Fortum Glasgow Ltd, ve které mají rovný podíl Fortum a Green Investment Group, součást investičního fondu Macqauire Asset Management. První megawatty elektrické energie by se v rámci komerčního provozu měly vyrobit do konce roku 2025.

Svým technickým řešením a rozsahem dodávky je projekt pro South Clyde Energy Centre další důležitou referencí DSPW v segmentu spaloven a zároveň pokračování úspěchu na trhu Velké Británie, kde společnost v současné době realizuje větší množství projektů v různém stádiu dodání.

Pro bezpečný a hladký provoz je nezbytné skloubit zejména náročné podmínky spojené se spalováním odpadu a vysokou spolehlivostí turbíny. Doosan Škoda Power tak ve svém plzeňském závodě navrhne, vyrobí a dodá prověřený jednotělesový model DST-G20 s výkonem 45 MW. Součástí dodávky je rovněž převodovka, generátor a vzduchem chlazený kondenzátor. Doosan Škoda Power je také zodpovědná za kompletní montáž a najíždění celého rozsahu dodávky.