ZODPA demontovala turbínu v Lovosicích a cílí na další likvidace náročných technologických celků

ZODPA nabízí komplexní odpadové služby ZODPA nabízí komplexní odpadové služby

Společnost ZODPA se zaměřuje na likvidace odpadů všeho druhu včetně komplexního servisu od fyzického rozebrání po legislativní pomoc. Zeptali jsme se proto jednoho z duchovních otců firmy Milana Smékala, jaké má ZODPA plány do budoucna.

Máte za sebou rozebrání turbíny GE v Lovosicích, jak důležitá to pro vás byla zakázka?
Byla velmi důležitá a zpětně musím říct, že i náročná. Museli jsme získat od GE certifikát, abychom mohli s pracemi vůbec začít – tzv. Comply Works – což trvalo přes půl roku. GE má složitý systém bodování, ale nakonec jsme získali dostatečný počet bodů, abychom mohli turbínu rozebrat. Trošku nám ještě zavařila podmínka pojištění prací, se kterou přišli těsně před začátkem prací, ale i to jsme nakonec zvládli.

Jak dlouho jste turbínu rozebírali?
Asi čtrnáct dní. Chlapi najeli v rouškách a makali fakt tvrdě, takže samotné rozebrání šlo dobře. Nejtěžší byl ten proces před tím. Začínali jsme v srpnu loňského roku a příběh lovosické turbíny se uzavřel až letos v květnu.

Byli v GE spokojení?
Vzhledem k tomu, že jsou připravené další tři akce, tak si myslím, že jsme odvedli dobrou práci. Pro nás je to hlavně perfektní reference a je jasné, že bychom v podobných likvidacích chtěli pokračovat.

Jaké další reference máte za sebou?
Zajímavé práce jsme dělali třeba pro společnost TERMONTA PRAHA ve Spálené ulici u Komerční banky. Demontovali jsme výměník a tři kotelny. To už jsou slušné tonáže a práce v centru města byla pro nás zajímavá zkušenost.

Jde o typické akce, které ZODPA dělá a umí?
Jen z části. Jsme v podstatě schopní zlikvidovat cokoliv včetně kabelů, stavebních celků nebo vyřazených elektrozařízení. Ale preferujeme spíše technologicky náročnější věci, tam vidíme větší přidanou hodnotu.

Máte vlastní likvidační kapacity?
Máme exkluzivně nasmlouvané firmy, které pro nás pracují. Dá se říct, že děláme odpadový inženýring a jsme proto schopní klientům nabídnout odpadové služby od A do Z včetně poradenství. Zajistíme všechna povolení, legislativní servis a pokud je třeba, tak i školení zaměstnanců. Dohodnout se dá opravdu cokoliv, žádné limity nemáme.


ZODPA s.r.o.

  • odvoz téměř všech druhů odpadů nebo převzetí odpadového hospodářství
  • optimální řešení s maximálním zhodnocením využitelné části odpadů
  • zajištění sběrných nádob a vhodných kontejnerů
  • zajištění demontáže větších technologických celků
  • legislativní servis, vedení potřebné dokumentace a poradenství
  • spolehlivost a profesionální přístup zaměstnanců