Dny teplárenství a energetiky 2021: Cena povolenek trhá rekordy, je třeba si pospíšit

publikováno:
autor:

Nové emisní cíle vztažené k roku 2030 chtějí přivést Evropu co nejrychleji k uhlíkové neutralitě. Ceny povolenek téměř denně lámou rekordy. Odvětví spadající pod EU ETS jsou pod obrovským tlakem. Teplárenství nevyjímaje.

Téměř každý den je rekordní. Od zavedení systému EU ETS v roce 2005 ještě nikdy nebyly povolenky dražší. Cena se nyní dotýká hranice 50 eur. Důvodů je hned několik. Jednak je to očekávání radiálního navýšení cíle redukce emisí do roku 2030, k nárůstu ceny přispěla i dlouhá topná sezona a pohyb cen fosilních paliv, které se vzpamatovávají z pandemického útlumu.

Teplárenství, které se již v minulosti smířilo s tím, že bude muset odejít od uhlí k čistším palivům, potřebuje co nejrychleji pomoc. Pakliže budeme chtít využívat velkých zdrojů a celé unikátní soustavy rozvodu dálkového tepla i v budoucnosti, je třeba okamžitě jednat.

Hlavní témata letošní konference

Dny teplárenství a energetiky 2021 se budou konat 14.15. září 2021 nově v Olomouci v hotelu Clarion. Tematicky se konference zaměří na transformaci teplárenství. Palčivou otázkou bude i snižování konkurenceschopnosti k malým zdrojům, což je s růstem cen povolenek stále aktuálnější.

Ministerstvo průmyslu a obchodu si uvědomuje, že teplárny nemohou pod tak značným zatížením existovat dlouho a je jim třeba co nejrychleji podat pomocnou ruku. Zacílení financí nejen investičních, ale také provozních, bude rovněž tématem letošní konference.

Souhrn hlavních témat konference Dny teplárenství a energetiky 2021:

  •  Transformace teplárenství do roku 2030
  •  Péče o zákazníky
  •  Transformace tepláren (biomasa/plyn/elektřina)
  •  Technika a technologie v teplárenství
  •  Odpady a jejich energetické využití
  •  Ekonomika a legislativa v teplárenství
     

Dny teplárenství a energetiky 2021

  • Termín: 14.15. září 2021
  • Místo: CLARION CONGRESS HOTEL, Olomouc

Pořadatel: 
Teplárenské sdružení České republiky
Partyzánská 1/7, 170 00 Praha 7

Organizátor:
Exponex s.r.o.

Janouškova 2015/1a, 613 00 Brno

Více informací naleznete ZDE.