Malý modulární reaktor (SMR) společnosti Westinghouse - ultrakompaktní, zjednodušený design

publikováno:

Westinghouse jakožto lídr ve svém odvětví vyvíjí nové technologie reaktorů, aby naplnil veškerou poptávku po jaderné energetice.

Malý modulární reaktor společnosti Westinghouse je jednosmyčkový tlakovodní reaktor. Systém zásobování jadernou parou (NSSS) má výkon 300 MWe. Pasivní kontejnment a systém chlazení jádra zajišťuje bezpečný provoz. SMR společnosti Westinghouse má velmi kompaktní, zjednodušený design, který snižuje náklady na konstrukci, provoz i údržbu. Doplňování paliva do reaktoru probíhá ve čtyřletých cyklech. Westinghouse SMR využívá bohatý dodavatelský řetězec Westinghouse a portfolio výrobních zařízení, které umožňují globální spolupráci. Znalost globálních regulačních orgánů o technologii Westinghouse navíc poskytují jistotu licencování.

Spolupráce je klíčová

K vybudování energetické bezpečnosti je pro poskytovatele jaderné technologie jako je Westinghouse naprosto klíčové spolupracovat s vládou a průmyslem v zemi, ve které má být nová jednotka vybudována. Je stěžejní vytvořit lokální infrastrukturu a dodavatelský řetězec, který zaručí budoucí úspěch. Investice do lidí pomocí školení, vzdělání a vytváření pracovních míst poskytuje silné a dlouhodobé ekonomické benefity, které se pozitivně projeví nejen v samotném jaderném průmyslu. V momentě, kdy svět přehodnocuje postoj k budoucnosti energetiky se zaměřením na bezemisní zdroje, které zároveň poskytují energetickou bezpečnost, je společnost Westinghouse hrdá na to, že může vyslyšet tato volání s řešeními, která poskytnou spolehlivou a bezemisní energii.