Rosatom zajišťuje i během pandemie koronaviru plynulý provoz jaderných elektráren v zahraničí

publikováno:
autor:
V JE Tchien-wan Rosatom postavil čtyři bloky typu VVER-1000 a staví dva bloky VVER-1200 V JE Tchien-wan Rosatom postavil čtyři bloky typu VVER-1000 a staví dva bloky VVER-1200

Společnost Rusatom Service (součást ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) i při přísných opatřeních proti šíření nového koronaviru úspěšně plní své závazky stanovené smlouvami se zahraničními partnery.

V březnu 2020 například společnost Rusatom Service dodala náhradní díly nezbytné pro plánovanou údržbu turbosoustrojí 5. bloku jaderné elektrárny Kozloduj v Bulharsku. Díky tomu může údržba proběhnout v souladu s platnou legislativou v oblasti bezpečnosti a během stanoveného termínu, takže nebude ovlivněna přenosová soustava výpadkem velkého zdroje.

V rámci poskytovaných služeb pro jadernou elektrárnu Tchien-wan (Čína, angl. Tianwan) provedl tým Rusatom Service konzultaci s pracovníky elektrárny na dálku. Tímto způsobem byly vytvořeny pracovní skupiny pro různé oblasti údržby bloku: mechanika, systémy kontroly a řízení, průmyslové televizní systémy, kontrola kovu a svarů ad., které koordinují spolupráci a poskytování služeb.

V březnu byl úspěšně dokončen projekt na poskytnutí technické podpory pro indickou jadernou elektrárnu Kudankulam. Plánovaná údržba 2. bloku byla dokončena napřed oproti stanovenému termínu a blok byl uveden do provozu.