Výstavba druhého reaktoru jaderné elektrárny Barakah, referenčního projektu firmy KHNP, která se uchází o dostavbu Dukovan, dokončena

publikováno:
autor:
Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com) Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com)

Druhý blok jaderné elektrárny Barakah ve Spojených arabských emirátech úspěšně prošel fází výstavby a systémy ještě prověří pracovní tým Nawah Energy Company, který elektrárnu provozuje. Informoval o tom vlastník elektrárny společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC). Jde o referenční projekt korejské společnosti Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), která České republice nabízí řešení na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany.

Testování druhého bloku, včetně horkých funkčních testů a studených hydrostatických testů, potvrdilo, že všechny jeho systémy a součásti plně odpovídají bezpečnostním standardům a normám. ENEC a Nawah spolu s konsorciem Korea Electric Power Corporation (KEPCO) přísně kontrolují personál v elektrárně, aby zajistili, že všichni zaměstnanci splňují kvalifikační požadavky. Před zavedením paliva a samotným spuštěním musí reaktor schválit regulační úřad Federal Authority for Nuclear Regulation (FANR).

Jaderná elektrárna Barakah je z 94 procent kompletní. První blok je již hotový a přípravy na jeho spuštění jsou v poslední fázi. Reaktory APR1400 staví konsorcium Korea Electric Power Corporation (KEPCO), pod které spadá i KHNP. Plně funkční elektrárna pokryje zhruba 25 procent celkové spotřeby elektřiny v zemi.

Reklama

Vážené čtenářky a čtenáři,

od dubna 2020 jsme spustili nový web časopisu All for Power. Všechny historické články lze dohledat na „staré verzi webu“ - old.allforpower.cz. Pokud jste si na své firemní stránky některý z našich článků někdy vložili, upravte si v administraci odkaz - vložte slovo „old“, čili old.allforpower.cz/ … (link článku). Odkaz bude plně funkční.

Kalendář akcí