ČEPS zahájila dvanáctý ročník Letní školy

publikováno:

Společnost ČEPS, provozovatel české elektroenergetické přenosové soustavy, otevřela již po dvanácté své brány do světa moderní energetiky. Prostřednictvím úspěšného vzdělávacího programu Letní škola opět nabídne studentům bakalářských a magisterských oborů elektrotechnických fakult mnoho nových informací, zkušeností i zážitků.

V týdnu od 21. do 25. 8. 2023 se účastníci dozvědí vše nejen o fungování ČEPS, ale i o celé přenosové soustavě, energetickém trhu a nejnovějších technologiích. Na programu jsou odborné semináře, workshopy, přednášky a živé diskuze s předními experty v oboru. Studenti během týdne navštíví dispečerské pracoviště, kde si prostřednictvím speciálního trenažeru „na vlastní kůži“ vyzkouší, co obnáší práce dispečera. Velmi oblíbenou částí každoročního projektu je exkurze do jedné z největších a nejvýznamnějších rozvoden ČEPS v Hradci u Kadaně, kde se nacházejí jediné čtyři transformátory s posuvem fáze v ČR.

V čem je však Letní škola ČEPS jedinečná? „Během několika málo dní získají studenti moderní a interaktivní formou komplexní přehled o provozu elektrizační soustavy. Mohou nahlédnout pod pokličku a vidět při své práci skutečné odborníky v energetice. Zároveň je to ideální příležitost, jak nastartovat svoji kariéru. Mnoho absolventů se k nám vrací na stáže, s pomocí našich odborníků píšou diplomové práce anebo se potkáváme jako kolegové,“ odpovídá Diana Procházková, ředitelka sekce HR a korporátní služby.


Navíc Letní škola není jen o vzdělávání a získávání zkušeností či vědomostí. „Pro účastníky máme nachystané i odpočinkově-adrenalinové odpoledne. V minulých letech jsme například sjížděli divokou řeku nebo vyrazili na projížďku terénními koloběžkami. Letos bude na programu dobrodružná úniková hra ve stylu televizního pořadu Pevnost Boyard. Studenti musí svým důvtipem, bystrou myslí i týmovou spoluprací plnit jednotlivé výzvy a nasbírat co nejvíce bodů,“ doplňuje Diana Procházková.


ČEPS dlouhodobě podporuje technické vzdělávání a aktivně pracuje na vytváření a upevňování partnerských vztahů se středními a vysokými školami technického zaměření. Kromě Letní školy pořádá soutěž o nejlepší diplomovou práci, poskytuje talentovaným studentům elektrotechniky a elektroenergetiky stipendijní program, nabízí stáže, odborné praxe či studentské exkurze na své objekty.