Meeting Point CzechTrade nabídl firmám příležitost konzultovat jejich plány expanze do zahraničí s experty z 52 kanceláří ve světě

publikováno:
autor:

Meeting Point CzechTrade je jedna z největších proexportních událostí v Česku. Letos se uskutečnil 20. a 21. února v Praze. České firmy měly příležitost konzultovat své zahraniční obchodní záměry s řediteli z 52 zahraničních kanceláří, kteří poskytují firmám servis pro více než 60 zemí světa.

V nabídce konzultací byly letos také nové země, jako například Filipíny, Arménie, Katar či země Střední Ameriky a Karibiku, kterými jsou Dominikánská republika, Kostarika, Panama nebo Guatemala. Účastníci se mohli zdarma přihlásit až na 5 půlhodinových konzultací. Přítomni byli také odborníci z Klientského centra pro export a Design Centra CzechTrade. O rozvoj podnikání v nových teritoriích a internacionalizaci svých obchodních aktivit projevilo na letošním ročníku Meeting Pointu CzechTrade zájem 404 firem a na jednom místě proběhlo téměř 1500 konzultací.

Meeting Pointu CzechTrade se mimo jiné účastnily také firmy z oblasti energetiky. V rámci diskuzí se zástupci CzechTrade rezonovaly nové exportní možnosti v oblastech jak klasické, tak jaderné energetiky, hydroenergetiky a tématem byly i vodíkové technologie.

V závislosti na diskutovaná témata a požadavky firem připravila agentura CzechTrade pro české exportéry na první pololetí tohoto roku poměrně širokou škálu misí a veletrhů v oblasti energetiky.

Všechny akce jsou přehledně uvedeny na webových stránkách www.czechtrade.cz v sekci Kalendář akcí, kde je možné se na akce také přihlásit.

Pro více informací ohledně misí v oblasti energetiky můžete kontaktovat Martinu Paříkovou, exportní konzultantku CzechTrade pro obor energetiky, obnovitelných zdrojů, životního prostředí.

E-mail: martina.parikova@czechtrade.cz