Nano Energies personálně posilují. Moderní energetika přitahuje kapacity oboru

publikováno:
autor:
František Vašek František Vašek

Česká technologická firma Nano Energies dnes oznámila hned tři personální posily. Zkušení experti přicházejí za vizí moderní energetiky, kterou Nano Energies v posledních letech na trzích reprezentuje. Inovace v digitalizaci, chytré řízení energetické flexibility, expanze na nové trhy, konzultace a nové udržitelné produkty jsou jen částí úkolů, které před nimi teď stojí. 

Firma během posledního čtvrt roku oznámila vstup nových akcionářů, růst na další evropské trhy i rozšíření nabídky produktů. A v expanzi pokračují, tentokrát personálně. Do firmy míří tři nové posily. Šéfem Nano Green, divize zabývající se obnovitelnými zdroji a udržitelností, se stal František Vašek, který přichází z innogy. Slovenské aktivity posílil jako country manager Ján Mišovič, který pracoval v ČEZu nebo v Západoslovenské Distribučné. A na začátku prosince se připojí také nový finanční ředitel skupiny Pavel Holan, který přinese zkušenosti z PwC, kde vedl Treasury tým poskytující služby v oblasti řízení tržních rizik klientům z celé střední a východní Evropy. 

„Budoucnost energetiky je v decentralizaci a digitalizaci. V Nano Energies za touto myšlenkou jdeme více než dvanáct let. Posouváme trh dopředu inovacemi, přinášíme nové produkty, expandujeme na další trhy a neustále zlepšujeme naše služby zákazníkům i dodavatelům. Chuť být u naplňování vize moderní energetiky je to hlavní, za čím naši noví kolegové přicházejí. A je to také jejich největší a nejdůležitější úkol,“ komentuje CEO Nano Energies Stanislav Chvála. 

František Vašek, který bude řídit divizi Nano Green, se v energetice pohybuje více než 15 let a přichází z innogy. Věnoval se obchodu s fotovoltaikou, nebo rozvoji obchodování s energetikou pro firmy distribuující primárně plyn, a to v Česku i na Slovensku.  „Nano Green má v Česku skvěle našlápnuto. Rád bych spolu s týmem zapracoval například na rozvoji komunitní energetiky, v plánu mám ale i další projekty v oblasti čisté energetiky a udržitelnosti,“ dodává ke svému příchodu do Nano Energies. 

Také Ján Mišovič se v energetice pohybuje téměř celou svou profesní kariéru. Do Nano Energies přichází z ČEZu, kde s úspěchem vybudoval například portfolio pro výkup elektřiny ze zelených zdrojů. Sedm let pracoval také v Západoslovenské Distribučné, působil jako konzultant v Deloitte nebo pro Slovenské Elektrárne. „Nano Energies působí v sedmi evropských zemích - těším se i na spolupráci s kolegy z dalších zemí, možnost sdílet know-how mezi trhy a učit se od sebe navzájem,“ dodává ke své nové pozici. 

Třetí posilou, která se k týmu připojí, je Pavel Holan, který má více než 11 let zkušeností ve finančním sektoru. Do Nano Energies míří z PwC, kde vedl mezinárodní tým expertů zaměřujících se na řízení tržních rizik. Na starost měl korporátní i bankovní klienty z celé střední a východní Evropy, zprostředkovaně tak pracoval pro mnoho klientů z energetického sektoru - například innogy, E.ON nebo MND.