Sliwka vytváří globální strategii KPMG pro chytré sítě

publikováno:
autor:
Adam Sliwka, KPMG Česká republika Adam Sliwka, KPMG Česká republika

Adam Sliwka z KPMG Česká republika byl jmenován jedním z vedoucích globálního týmu KPMG pro energetiku a veřejné služby. Pro všechny kanceláře KPMG připravuje strategii a metodiku pro chytré měření v inteligentních sítích.

Strategie a metodika jsou součástí kroků, kterými KPMG reaguje na probíhající energetickou transformaci. V rámci globálního týmu vede Sliwka z Prahy jednu ze tří skupin nazvanou Chytré sítě. „Cílem je sjednotit přístup kanceláří KPMG v otázkách jako jsou design e2e procesu, datové modely a finální architektura řešení na míru podle požadavků operátorů distribučních sítí. Kolegy v zahraničí budu podporovat expertně, metodicky i lidsky,“ uvedl Sliwka.

„Adamovo jmenování považuji za ocenění dlouholeté práce našeho energetického týmu. Energetika je klíčové odvětví, které může z úspěšné digitalizace výrazně profitovat a spolu s ním celá společnost,“ řekl Petr Bučík, vedoucí partner poradenských služeb KPMG ve střední a východní Evropě.

Sliwka se v energetice pohybuje více než deset let. Zaměřuje se především na inteligentní sítě a digitalizaci operátorů distribučních a přenosových soustav. Dříve působil ve společnostech Deloitte a Ness. Kariéru začínal v investičním bankovnictví, mimo jiné pracoval pro Deutsche Bank.