Brno 15. srpna 2024
Bezvýkopové technologie nejsou ve stavebnictví jen aktuálním trendem, ale i nutností. Využívají se při budování nových a rekonstrukcích starých liniových staveb, při výstavbě nových satelitních částí měst a obcí, a především při rekonstrukcích a budování infrastruktury. Pokud se však v těchto letních měsících rozhlédneme v jakémkoliv českém městě či obci, podle kvanta rozkopaných komunikací je patrné, že ve využívání bezvýkopových technologií má Česká republika stále co dohánět.
Brno 14. června 2024
Bezvýkopové technologie – bez nich si v dnešní době už neumíme představit realizaci rekonstrukcí, budování liniových staveb a především komunikací všech druhů a úrovní. Jejich vhodnou volbou může totiž investor ušetřit nemalé finanční prostředky. Bohužel to platí i naopak.
Řešení pro mezinárodní projekt ITER, dodání komponentů pro evropskou špičku vědy a výzkumu CERN, podílení se na měření dvou bloků nové jaderné elektrárny Hinkley Point C ve Velké Británii. I to jsou reference zahraniční spolupráce a partnerství na důležitých energetických projektech skupiny PPA CONTROLL.
Podnikatelská mise zaměřující se na TECHNOLOGIE PRO JADERNÉ ELEKTRÁRNY. Misi organizuje CzechTrade společně se Stockholm´s Business Region a bude se konat ve dnech 25. – 28. 11. 2024.
Společnost EDF nadále prohlubuje a zpřesňuje plán spolupráce s českým průmyslem v rámci budoucí výstavby nových jaderných zdrojů v Česku, ale i v dalších zemích.
[Praha – 10. červenec 2024] – Skupina Decci uvádí v obci Vraňany na Mělnicku do provozu hybridní zdroj energie s největším bateriovým úložištěm v Čechách - Energy nest s celkovým výkonem 30 MW. Zařízení kombinuje inovativní technologie s na míru vyvinutým řídicím systémem, prostřednictvím kterého dokáže stabilizovat přenosovou soustavu. Moderní zdroj energie dokáže flexibilně reagovat na přebytky či nedostatky v síti, a mimo aktivaci služby je v pohotovostním režimu s nulovou emisní stopou a bez neefektivního využívání paliva. Energy nest je tak nejen flexibilním a inovativním, ale i k životnímu prostředí ohleduplným zdrojem energie.
Společnost EDF navrhuje vytvořit česko-francouzskou průmyslovou alianci, která bude exportovat jadernou energetiku na globální úrovni. Tento „jaderný airbus“ by měl zásadní dlouhodobý dopad na tuzemskou ekonomiku a zároveň posílil politickou a strukturální roli České republiky v budování energeticky nezávislé Evropy.
Provozovatel přenosové soustavy podle plánu uvedl v červnu letošního roku do provozu nové 400kV vedení V487/488 spojující rozvodny Vernéřov v Ústeckém kraji a Vítkov v Karlovarském kraji. Došlo tak k posílení spolehlivosti dodávek elektřiny v obou regionech.
Český průmysl je připraven navázat na dosavadní zkušenosti s technologií EPR
Dosavadní zkušenosti s jadernou technologií EPR a sdílené regulatorní prostředí v Evropě předurčují český průmysl k vysokému podílu dodávek pro nové české bloky a širokým možnostem zapojení do dalších projektů EPR. Tak by se dalo ve stručnosti shrnout Technické sympozium o EPR1200, které 18. června v Praze uspořádala společnost EDF se svými hlavními partnery pod záštitou Svazu průmyslu a dopravy ČR.
Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.