Připravujeme 25. ročník konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“

Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com) Ilustrační foto (zdroj: Pixabay.com)

V únoru jsme zahájili přípravy již 25. ročníku odborné konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“ určené pro potřeby elektrárenských a teplárenských provozů. Hlavní téma konference bude spalování tuhých paliv, jejich doprava a manipulace s nimi, a především také řešení emisí. V tomto průmyslovém odvětví se právě nacházíme na přechodu, a to na přechodu od uhlí k tuhým palivům z obnovitelných zdrojů (biomasa, lisované kaly, TAP a další alternativy). A pokud budeme brát uran také jako tuhé palivo, tak si budeme tak trochu povídat i o jaderné energetice.

Konference proběhne ve dnech 26.9. a 27. 9. 2023 opět v hotelu Medlov u Nového Města na Moravě (Vysočina). Aktuálně pro Vás připravujeme program přednášek a dalších volnočasových aktivit. Podrobné informace o programu konference budou uveřejněny nejpozději do konce měsíce dubna 2023 na našich www stránkách, na www stránkách časopisu All for Power a také v jeho letošním druhém čísle.

Na setkání s Vámi se těší: Ing. Radek Strnad + kolektiv, TESPO engineering s.r.o. + Weir Minerals Czech & Slovak, s.r.o.